Kandidáti KM do zastupitelstva

[sp_pruh_kandidati.png]
kandidati_big/david_michalicka_2022_detail.png

Ing. David Michalička (1)

Starosta města Říčany, stavební inženýr, 41 let

Rád bych, abychom si i za pár let řekli: „Je tady krásně.“

Pozici starosty města věnuji 100% svého času, jinak to ani nejde. Svou práci dělám poctivě, s nasazením, ale také s velkou pokorou a úctou k našemu městu a jeho lidem. V Říčanech bydlím celý život a rád bych, aby i naše děti mohly být na Říčany hrdé. Mým cílem je udržet status příjemného místa k bydlení a nadále zvyšovat kvalitu života nás, Říčaňáků.    

Po místním gymnáziu jsem vystudoval ČVUT stavební, byl jsem na stáži v Británii. Pracovní zkušenosti mám jako projektant-statik, ředitel firmy na obnovitelné zdroje energie a ředitel stavební divize v nadnárodní společnosti, kde jsem pracoval do roku 2015.

Od roku 2010 jsem členem zastupitelstva za Klidné město. Posledních 7 let pracuji na radnici na plný úvazek jako radní a manažer projektů, místostarosta a od roku 2020 jako starosta. Pracuji pro Říčany rád a snad jsou výsledky vidět. Cyklostezka, opravené rybníky,  chodníky a silnice, městské autobusy zdarma, zákaz tranzitu kamionů a desítky dalších projektů. Byl jsem u zrodu říčanských food festivalů, každoročně pořádám letní kino.  

Od malička hraji tenis za TK Radošovice, běhám, jezdím na kole či na běžkách. Ve volném čase též pořádám sportovní i kulturní akce v Říčanech a okolí, což mě asi nejvíce nabíjí energií.

Své ženě i celé rodině jsem vděčný za neuvěřitelnou podporu a zázemí. Práce starosty na plný úvazek není jednoduchá a bez rodiny by to nešlo. 

< Zpět