Kandidáti KM do zastupitelstva

[sp_koren.png]
Martin Kupka

Martin Kupka  

Ekonom,
52 let

„Jsem připraven svými zkušenostmi a znalostmi vytrvale napomáhat dalšímu rozvoji Říčan.“

V dobíhajícím volebním období jsem byl členem finančního výboru Zastupitelstva města Říčany a svým dílem se tak mohl podílet na úspěšné konsolidaci městských financí, která byla jednou z hlavních priorit vedení města. I když je snadno prokazatelné, že Říčany jsou dnes pro své okolí bonitnějším a finančně důvěryhodnějším partnerem než před čtyřmi roky, i v tomto případě platí, že znovunabytou důvěru a finanční stabilitu je mnohem snazší ztratit, než udržet a posílit. Vím, že Klidné město ví kudy pokračovat po úspěšně nastoupené cestě, a věřím, že – dostane-li znovu důvěru – dokáže v této oblasti dostát svým slibům a naplnit očekávání spoluobčanů.

Sám za sebe jsme připraven v dresu Klidného města pomáhat rozvoji Říčan všude tam, kde to bude zapotřebí, kde k tomu budu mít dostatečnou kompetenci a prostor, a kde mi to dovolí časové možnosti. Třebas ne v první řadě a na plný úvazek, jsem připraven pro svou domovskou obec pracovat s velkou pozorností a zaujetím. Bydlíme zde s manželkou a dětmi již 12 let, a dobře vidím, že i když se během této doby mnohé změnilo k lepšímu, i dnes stale platí to co jsem zmínil při své předchozí volební kandidatuře: „Město má obrovský potenciál, který ale leží tak trochu ladem. Rozvoj města ... může být mnohem svižnější.“ Věřím, že společným úsilím můžeme naše pole neoraná k všeobecnému prospěchu rychle a zároveň férově kultivovat.

Již více než deset let řídím národohospodářský výzkum v jedné z největších tuzemských bank, přesto nejsem rozený bankéř. V 90. letech jsem mimojiné přednášel makroekonomii na Fakultě sociálních věd UK a působil na českém ministerstvu pro hospodářskou politiku a rozvoj. Po absolvování VŠE v Praze jsem úspěšně završil postgraduální studia na ČSAV a ženevském IUHEIS. Mimo hlavní profesní angažmá jsem též členem dozorčí rady Sociologického ústavu ČSAV a Nadace pro současné umění Praha.

< Zpět