Kandidáti KM do zastupitelstva

[sp_koren.png]
Michal Anelt

Michal Anelt

Grafický designér a šéf studia,
člen Unie grafického designu, 38 let

„Vezměme vlastní rozum do hrsti dřív, než nás do hrsti vezmou jiní...“

Z principu mne štve věčné žvanění všemožných rozumbradů, že oni by vše udělali lépe a jinak. Lhostejno zda na lokální či celostátní úrovni. Nakonec neudělají nikdy nic. Nechci se nechat vodit za ruku, tím méně pak za nos. A jsem rád, že tento názor nesdílím sám. Je skvělé vidět kolem sebe pracovité lidi, kteří chtějí něco pro své město udělat. Věřím v občanskou společnost a za poslední čtyři roky jsem se díky Klidnému městu přesvědčil, že správa vlastního města může fungovat – bez prázdných stranických klišé a egoistických manýr. Záleží mi na tom, jak Říčany vypadají. Chci, aby se svými občany dobře a kvalitně komunikovaly, a aby šly ostatním příkladem v estetice veřejného prostoru.

Nejsem rodilý říčaňák – dětství jsem prožil v pražské Krči a na chatě na Sázavě. Před 14 lety se nejprve Říčany staly mou „střediskovou“ obcí, před pěti jsme je pak s manželkou zvolili za náš nový domov. Ne náhodou – jsou přesně uprostřed mého dětství a já bych byl moc rád, kdyby znamenaly šťastný domov i pro mé děti.

Po gymnáziu jsem vystudoval ekonomii na Fakultě sociálních věd UK. A ač to bylo pro mne pět velmi podnětných let, profesně mne to vždy táhlo k něčemu tvořivějšímu. Vyrazil jsem tedy za svým snem a stal se grafickým designérem. Po deseti letech nabírání cenných zkušeností v cizích službách jsem se jednoho rána postavil na vlastní nohy a už na nich zůstal. A tak nějak mimochodem kolem mne vyrostlo grafické studio se zajímavými klienty a ještě zajímavějšími a inspirativními kolegy. To nejdůležitější, co jsem si ale z těch posledních téměř deseti let vzal, je poznání, že můžete být sebedokonalejší solitér, ale nejlepších výsledků vždy dosáhnete pouze jako tým.

< Zpět