Akce KM

[sp_pruh_akce.png]

05/09/2018

Jaká jsou ta vaše NEJ místa v Říčanech?

Říčany jsou COOL, do života SOOL :-) Rozběhla se nám naplno instagramová kampaň plná vaši nejoblíbenějších míst v Říčanech. Lesní posilovna a cesty na běhání, nová sportovní hala, opravené ulice, tenisový areál. Co oči, to jiný pohled na naše krásné město :-)


Je skvělé, že si každý dokáže v Říčanech najít právě to své místo, kde dokáže aktivně odpočívat, relaxovat nebo úplně vypnout. A ještě lepší je, že vy sami máte možnost ovlivnit, jak se prostor kolem vás mění. KM chystá již 3. ročník projektu Překvapte Říčany. Zamyslete se nad tím, jaký prostor kolem si zaslouží vaši pozornost a přesvědčte o tom své sousedy!

23/09/2014

Fotbalový přátelák na umělce ve Strašínské

Plánovaný nedělní fotbalový mač se kvůli špatnému počasí málem neuskutečnil. Nakonec se ale sešlo několik fanoušků i pár hráčů. Aby bylo proti komu hrát, opustil David Michalička kluky v barvách Klidného města (Vláďa Kořen a Milan Šafránek) a z několika kolemjdoucích teenagerů si sestavil vlastní tým. Klidné město posílil ještě Petr Auředník, také kandidát, a pár dalších kamarádů, kteří přicházeli ještě v průběhu zápasu. Nakonec jsme tak na hřišti viděli celkem 13 hráčů. Aby Davidův tým nebyl v nevýhodě kvůli nízkému věkovému průměru, bylo odsouhlaseno s těsným výsledkem 7:6, že jeho tým může mít o hráče navíc.

Věková převaha se zezačátku jevila jako výhoda, po prvním poločase vedl tým Klidného města 4:1. Zkušení hráči ví, že se každý úspěch musí patřičně oslavit, a tak radost z vedení nad přesilou poctivě zapíjeli burčákem :-)

Jako bychom ale nevěděli, jak dopadne souboj mezi Goliášem a Davidem. I tentokráte se mládí a obratnost ukázalo býti předností, a tak fotbalově zkušenější teenageři spolu s Davidem (a za velké pomoci Tomáše Havlíka, který do jejich týmu přestoupil) porazili tým Klidného města 10:6.

22/09/2014

Tradiční Indiánské loučení s létem, tentokrát na slavnostně otevřené 50. rovnoběžce

V sobotu 20. září proběhl jubilejní 20. ročník říčanského pochodu. Akci tradičně pořádalo Mraveniště pod vedením místostarostky Hanky Špačkové. Na stejný den bylo současně naplánováno slavnostní odhalení 50. rovnoběžky za přítomnosti všech, kdo se na projektu podíleli, včetně sochaře Zdeňka Hůly, autora žulového monumentu představujícího procházející rovnoběžku. Klidné město se na organizaci akce také podílelo.

Start pochodu byl na Jurečku, trasa vedla Říčanským lesem a vracelo se kolem 50. rovnoběžky zpátky na koupaliště. Pro děti byly připraveny tematické atrakce, hry a soutěže. My jsme měli na starosti dvě stanoviště. První bylo přímo na 50. rovnoběžce, kde si každý, kdo kolem nás prošel, mohl sám přestřihnout pásku a 50. rovnoběžku tak otevřít. Na památku je u přestřihávání starosta Vláďa Kořen vyfotografoval. Pro dospělé byl připraven burčák a pro děti se o pár metrů dál, v našem druhém stánku, smažily indiánské rýžové placičky.

Sobotní akce se zúčastnilo téměř 400 lidí. Počasí ale bohužel nepřálo, start byl ve 13:00 a už kolem třetí hodiny se rozpršelo natolik, že se některé připravené atrakce a hry musely zrušit. Ve čtyři hodiny jsme měli náš stánek z padesáté sklizený a pod stanem druhého stánku s placičkami jsme čekali na poslední odvážlivce, kteří to nevzdali a pochod došli až do konce.

Ani špatné počasí nám ale náladu nezkazilo a podle vašich ohlasů soudíme, že i vy jste si akci užili.

1 2 | | Poslední »