Akce KM

[sp_spackova.png]

23/09/2014

Fotbalový přátelák na umělce ve Strašínské

Plánovaný nedělní fotbalový mač se kvůli špatnému počasí málem neuskutečnil. Nakonec se ale sešlo několik fanoušků i pár hráčů. Aby bylo proti komu hrát, opustil David Michalička kluky v barvách Klidného města (Vláďa Kořen a Milan Šafránek) a z několika kolemjdoucích teenagerů si sestavil vlastní tým. Klidné město posílil ještě Petr Auředník, také kandidát, a pár dalších kamarádů, kteří přicházeli ještě v průběhu zápasu. Nakonec jsme tak na hřišti viděli celkem 13 hráčů. Aby Davidův tým nebyl v nevýhodě kvůli nízkému věkovému průměru, bylo odsouhlaseno s těsným výsledkem 7:6, že jeho tým může mít o hráče navíc.

Věková převaha se zezačátku jevila jako výhoda, po prvním poločase vedl tým Klidného města 4:1. Zkušení hráči ví, že se každý úspěch musí patřičně oslavit, a tak radost z vedení nad přesilou poctivě zapíjeli burčákem :-)

Jako bychom ale nevěděli, jak dopadne souboj mezi Goliášem a Davidem. I tentokráte se mládí a obratnost ukázalo býti předností, a tak fotbalově zkušenější teenageři spolu s Davidem (a za velké pomoci Tomáše Havlíka, který do jejich týmu přestoupil) porazili tým Klidného města 10:6.

22/09/2014

Tradiční Indiánské loučení s létem, tentokrát na slavnostně otevřené 50. rovnoběžce

V sobotu 20. září proběhl jubilejní 20. ročník říčanského pochodu. Akci tradičně pořádalo Mraveniště pod vedením místostarostky Hanky Špačkové. Na stejný den bylo současně naplánováno slavnostní odhalení 50. rovnoběžky za přítomnosti všech, kdo se na projektu podíleli, včetně sochaře Zdeňka Hůly, autora žulového monumentu představujícího procházející rovnoběžku. Klidné město se na organizaci akce také podílelo.

Start pochodu byl na Jurečku, trasa vedla Říčanským lesem a vracelo se kolem 50. rovnoběžky zpátky na koupaliště. Pro děti byly připraveny tematické atrakce, hry a soutěže. My jsme měli na starosti dvě stanoviště. První bylo přímo na 50. rovnoběžce, kde si každý, kdo kolem nás prošel, mohl sám přestřihnout pásku a 50. rovnoběžku tak otevřít. Na památku je u přestřihávání starosta Vláďa Kořen vyfotografoval. Pro dospělé byl připraven burčák a pro děti se o pár metrů dál, v našem druhém stánku, smažily indiánské rýžové placičky.

Sobotní akce se zúčastnilo téměř 400 lidí. Počasí ale bohužel nepřálo, start byl ve 13:00 a už kolem třetí hodiny se rozpršelo natolik, že se některé připravené atrakce a hry musely zrušit. Ve čtyři hodiny jsme měli náš stánek z padesáté sklizený a pod stanem druhého stánku s placičkami jsme čekali na poslední odvážlivce, kteří to nevzdali a pochod došli až do konce.

Ani špatné počasí nám ale náladu nezkazilo a podle vašich ohlasů soudíme, že i vy jste si akci užili.

23/08/2014

Říčanský festival Pohoda Džez je v plném proudu

V roce 2011 se zrodil nápad uspořádat festival jazzových kapel, který by putoval po říčanských hospůdkách. Saxofon, pohoda a Říčany k sobě nepochybně patří – to věděli naši dědečkové a babičky již ve zlatých dobách první republiky, kdy do našeho města za Prahou směřovaly tisíce víkendových hostů. Zastavit čas a vrátit se o chlup zpátky spolu s tou úžasnou atmosférou pohody a jazzu, to byl hlavní záměr celé akce. Myslíme, že se nám to během čtyř ročníků podařilo.

Zapomeňte na chvilku na předvolební hašteření a přijďte se pobavit a popít něco dobrého s lidmi, které máte rádi – hudba je víc. Letos nás čekají skvělé koncerty skvělých interpretů nejen v tradičních hospůdkách, ale také ve dvou nových – U staletých lip a U nás.