Archiv novinek

[sp_pruh_akce.png]

12/11/2018

Koaliční smlouva s USZ dnes podepsána!

Klidné město pokračuje v úspěšné spolupráci s Unií pro sport a zdraví Davida Frydrycha i v dalším volebním období. V neděli večer byla podepsána nová koaliční smlouva, která definuje základní parametry spolupráce a samozřejmě také priority programu pro roky 2018-2024. Jsme rádi, že věci veřejné budou v Říčanech nadále konsensuálně spravovány zastupiteli reprezentujícími téměř 60 % obyvatel. A protože pořádek dělá přátele a my nikdy neděláme nic za vašimi zády, celý text koaliční smlouvy je vám k dispozici právě » zde! «

08/10/2018

Říčany zůstávají klidným městem!

Děkujeme vám všem! Za to, že jste šli k volbám, za to, že vám není lhostejná budoucnost vlastního města. Blahopřejeme ostatním stranám k zisku jejich mandátů a samozřejmě všem 12 nově zvoleným zastupitelům Klidného města. Čeká nás spousta práce při plnění našeho programu, ale těšíme se na ni! Stejně jako se těšíme na skvělou komunikaci a spolupráci s vámi. Jen společně jsme skvělý tým. Díky vám!

04/10/2018

Volby v Říčanech startují!

Volby do Zastupitelstva města Říčany a Senátu Parlamentu ČR startují právě dnes. Volební místnosti se otevřou v 15 okrscích ve 14 hodin a uzavřou ve 22 hodin. V sobotu 6. října můžete volit ještě od 8 do 14 hodin. Nevíte přesně, kde je vaše volební místnost? Podívejte se na mapu volebních okrsků, kterou naleznete na » tomto odkazu. «

25/09/2018

Kam zmizely bannery Klidného města?

Ne, nebojte se. Volební kampaň jsme opravdu neskončili, ani nám bannery nikdo neukradl. Jen jsme je schovali před orkánem Fabienne. Nechceme způsobit škodu či zranění ani vám, ani sobě. Važíme si každého kousku plachty, či papíru – kampaň si totiž platíme pouze ze svého. A navíc, prostě jsme zvyklí hospodařit rozumně. .-)

22/08/2018

Do třetího volebního období jdeme s číslem 3!

Včera proběhlo na MÚ v Říčanech losování pořadových čísel, kterými bude označeno pořadí volebních stran na hlasovacím lístku. Pro Klidné město bylo vylosováno číslo 3. Skvělé! Trojka symbolizuje třetí volební období, do kterého Klidné město v Říčanech vstupuje. A rovněž vystihuje symbolickou třetí dekádu tohoto století, která bude pro rozvoj Říčan klíčová. Pojďme ji nepropásnout!

23/07/2018

Podána kandidátní listina Klidného města

Dnes jsme dnes podali na MÚ v Říčanech kandidátní listinu hnutí Klidné město! Opět vám nabízíme velmi pestrou paletu osobností. Lidí, kteří již pro město pilně pracovali, i těch, kteří se na společnou práci těší. Mimochodem, plná třetina z nich jsou ženy. Pevně věříme, že vás naši kandidáti dokáží zaujmout a přesvědčit, že jsou těmi pravými zástupci vašich zájmů a přání v Říčanech.

09/06/2018

Klidné město je politickým hnutím!

Po zkušenostech ze dvou předchozích volebních období se zastupitelé za Klidné město a jeho sympatizanti v únoru 2018 shodli, že pro nadcházející obecní volby vytvoří registrované politické hnutí. K tomuto rozhodnutí nás vedla nejen myšlenka stabilizace úspěšného projektu, ale především snaha o vyrovnání podmínek s ostatními soutěžícími subjekty. Zatímco KM muselo před každými volbami opakovaně žádat o podporu obyvatel Říčan v rámci podpisové petice, politické strany vstupovali do obecních voleb v Říčanech zcela automaticky.

Základním myšlenkou bylo vytvoření politického hnutí pouze s lokální působností ve volebním obvodu Říčany. Začátkem března 2018 jsme spustili sběr podpisů na petici podporující jeho vznik, která se setkala s mimořádným ohlasem veřejnosti. Již po necelých 90 dnech jsme tak mohli předložit na Ministerstvo vnitra návrh na vznik hnutí podpořený celkem 1 176 podpisy, jejichž naprostá většina pochází samozřejmě z Říčan! Politické hnutí Klidné město bylo úspěšně zaregistrováno 8. června 2018 a ihned se pustilo do příprav na nadcházející volby...

24/12/2014

Krásné Vánoce a šťastný nový rok!

Přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků po boku vašich blízkých a hodně úspěchů a splněných přání do nového roku!

12/10/2014

Říčany dál zůstávají klidným městem! :-)

Fantazie! Žádné jiné slovo nedokáže lépe popsat euforii ve volebním štábu Klidného města. Občané Říčan naprosto překonali naše nejtajnější přání a očekávání a svou volbou dali jasnou zprávu o tom, jak vnímají poslední čtyři roky práce zastupitelstva v Říčanech a jakým směrem chtějí své město dále rozvíjet. Pro Klidné město je to naprosto úžasné zjištění. Vědět, že kolem nás žije takové obrovské množství chytrých a aktivních lidí, kteří mají na společnou budoucnost svého města stejný názor!

Získat 14 mandátů z celkových 21, tedy celé 2/3, to je úžasný, neuvěřitelný výsledek, zároveň však obrovsky zavazující. Je před námi opět velká odpovědnost za správu našeho města. My se jí však, stejně jako v minulém období, nebojíme. Naopak, tentokrát moc dobře víme, co nás čeká. Kostlivci a pavouci ze všech skříní jsou vymeteni, město je skvěle nastartováno, včetně finančního zajištění. Slíbili jsme vám na příští čtyři roky skvělou projížďku. Tak nasedat, vyrážíme! :-)

10/10/2014

Komunální volby 2014 v Říčanech odstartovány!

Tak a je to tady. Starosta odstartoval KOMUNÁLNÍ VOLBY 2014! A jeho komentář? „Dlouho jsem přemýšlel, koho vlastně volit :-). Dokonce jsem v závěru kampaně po přečtení nejrůznějších pamfletů začal pochybovat o našem přínosu Říčanům. Pak jsem se ale podíval nazpátek na ty čtyři roky za námi. Opozice mlčela, my zásadně měnili tvář města. Nic jsme neukradli a slovo drželi. Po tom ohlédnutí jsem se oklepal, upevnil v mysli i srdci a hodil….:-) Rozhodne každý hlas! Hoďte to Klidnému městu!“  

09/10/2014

Druhý do party, aby se PRO ŘÍČANY nepřidal.

Předvolební koalice ANO a PRO ŘÍČANY se opravdu činí :-) Po mentálně o něco méně sofistikované internetové stránce ANO dostali občané Říčan další dárek v podobě tištěné verze prakticky téhož od developersko-koaličních partnerů PRO PRAHU (pardon PRO ŘÍČANY, vlastně SNK-ED!).

Nezávislý pozorovatel musí ocenit především timing vydání! Je vidět, že protřelý tým politických marketérů s podpásovými zkušenostmi z parlamentu a senátu České republiky opravdu umí plivnout špínu do tváře oponenta tak, aby si ji již nemohl setřít. Naštěstí investigativní žurnalisté z E15 neodhalili všechny naše hříchy – například ony pověstné půlnoční rituální tance nahých straníků u 50. rovnoběžky; poklad v podobě zlatých mincí se znakem města zakopaný v areálu CONTERA či tajnou doložku smlouvy se špeditéry projíždějícími skrz Říčany o tom, že musí každého straníka KM v případě potřeby zdarma přestěhovat! Nepraskla naštěstí ani tajná "Vláďova daň", která od příštího roku padne na všechny druhy kořenové zeleniny!

A co si z toho odnese normální občan Říčan? My doufáme, že hlavně zdravý rozum. Co byste také mohli věřit partě lidí, která nejenomže ukradne (pardon – bez zeptání si vypůjčí) jméno existujícího občanského sdružení (PRO ŘÍČANY) ze stejného města, ale vizuálně ho upraví a poladí tak, aby parazitovalo na mediální slávě dalšího sdružení z města jiného (PRO PRAHU). A k tomu všemu, protože nemá ani tu elementární odvahu (o slušnosti zde vůbec nemluvme) požádat své spoluobčany o důvěru – zda si vůbec přejí, aby kandidovala – v podobě PETICE (jako například Klidné město), napíše si na kandidátku dva členy celostátního hnutí SNK-ED. Čímž se tomu vyhne...

Udělejte si obrázek sami – papír snese všechno (a ten z vydavatelství E15 možná snad i více). My pro vás máme jednoduchou radu. Volte prostě toho, komu věříte :-)

03/10/2014

Férový předvolební boj v podání ANO? NE!

www.anolzemevricanech.cz aneb podívejte se, jak jednoduše a snadno se dají manipulovat veřejně dostupné údaje, abyste udělali z poctivého vedení města tým neschopných hlupáků.

Člověk se až zdráhá domýšlet, jak to vypadá někde nahoře, ve sférách té vysoké politiky, když tady u nás dole je možné kydat takový hnůj...

02/10/2014

Říčany a Vladimír Kořen slaví úspěch!

Nejenže jsou Říčany největším světovým městem na světě začínajícím na písmeno Ř, ode dneška mají i světoznámého starostu. Vladimír Kořen se stal jedním z nejzajímavějších inovátorů střední a východní Evropy!

E-aukce elektřiny a zemního plynu pro místní obyvatele už nejsou inspirací jen pro města v České republice. Polský časopis Res Publica, Mezinárodní visegrádský fond, firma Google a deník Financial Times v rámci projektu New Europe 100 challengers vybrali Vladimíra Kořena s e-aukcemi mezi 100 nejzajímavějších inovativních projektů střední a východní Evropy. Seznam inovátorů bude představen dnes na Evropském fóru nových idejí v Polsku. K estonským zakladatelům Skypu se tak přidal i říčanský starosta.

Podpořte nás, ať se Říčany mohou chlubit takovým starostou ještě alespoň další čtyři roky!

25/09/2014

Výlov Marvánku již tuto sobotu 27/9!

Revitalizace Marvánku dostala zelenou (i důležitou dotační vzpruhu), tak ji oslavme pěkně po staročesku – poctivým výlovem! Správný kapřík patří na talíř, ne do kapsy!

20/09/2014

Indiánské loučení s létem na 50. rovnoběžce

Již 20. ročník pochodu plného indiánských her a soutěží se koná se již dnes! Začíná se u koupaliště Jureček a pokračuje Říčanským lesem, můžete se těšit na indiánská týpí, koně, lukostřelbu, včelaře nebo plavbu na kánojích. Přijďte mezi 13:00 a 15.30. Na 50. rovnoběžce se můžete těšit i na malé překvapení.

18/09/2014

Fotbalový přátelák na nové umělce

Máme rádi fotbal a máme rádi Říčany! Na místě bývalého skateparku ve Strašínské je teď nové, víceúčelové hřiště. V neděli 21. září od 17:00 se zde utkají hráči Klidného města s FK Rado. Přijďte si s námi zafandit a podpořit svůj oblíbený tým!

26/08/2014

Šťastná sedmička pro Klidné město

Klidné město dostalo volební číslo 7! Pevně doufáme, že bude šťastná nejen pro KM, ale také pro celé Říčany!

23/08/2014

Začal letní festival Pohoda džez!

Festival, který se v našich hlavách zrodil v roce 2011. Saxofon a pohoda k Říčanům vždy patřily. Volte Klidné město, volíte svobodnou kulturu.

20/08/2014

V Říčanech kandiduje celkem 9 subjektů.

Konkurence je široká. Je ale zjevné, že kandidáti Klidného města nabízejí nejvyšší kvalitu v oblasti ekonomie, práva či komunikace. Pevně věříme, že voliči půjdou po kvalitě nabízených služeb. Můžete nám věřit.   

13/08/2014

Klidné město úspěšně zaregistrováno.

Petice Klidného města byla s více než 1200 podpisy přijata městským úřadem a jdeme do voleb!!! Děkujeme všem, kteří jste nám se zajištěním podpisů pomáhali...

04/08/2014

Vyrážíme opět do boje za lepší Říčany!

Kandidátka a petice odevzdána na Městský úřad v Říčanech! 21 kandidátů Klidného města vyráží do boje za lepší Říčany. Držte nám palce a pomozte získat co nejvíc přátel ze svého okolí pro naše uskupení. Rozhodne každý hlas.