Archiv novinek

[sp_pruh_akce.png]

14/09/2018

Kavárna Klidné město na říčanském nádraží

Až do komunálních voleb je vám zhruba každý třetí den k dispozici v podchodu nádraží naše kavárna Klidné město. Zajděte k nám na výbornou kávu a originální říčanskou oplatku – rádi vás uvidíme! A poznejte své sousedky a sousedy z Říčan, kterým není lhostejná budoucnost našeho města.

22/08/2018

Do třetího volebního období jdeme s číslem 3!

Včera proběhlo na MÚ v Říčanech losování pořadových čísel, kterými bude označeno pořadí volebních stran na hlasovacím lístku. Pro Klidné město bylo vylosováno číslo 3. Skvělé! Trojka symbolizuje třetí volební období, do kterého Klidné město v Říčanech vstupuje. A rovněž vystihuje symbolickou třetí dekádu tohoto století, která bude pro rozvoj Říčan klíčová. Pojďme ji nepropásnout!

23/07/2018

Podána kandidátní listina Klidného města

Dnes jsme dnes podali na MÚ v Říčanech kandidátní listinu hnutí Klidné město! Opět vám nabízíme velmi pestrou paletu osobností. Lidí, kteří již pro město pilně pracovali, i těch, kteří se na společnou práci těší. Mimochodem, plná třetina z nich jsou ženy. Pevně věříme, že vás naši kandidáti dokáží zaujmout a přesvědčit, že jsou těmi pravými zástupci vašich zájmů a přání v Říčanech.

09/06/2018

Klidné město je politickým hnutím!

Po zkušenostech ze dvou předchozích volebních období se zastupitelé za Klidné město a jeho sympatizanti v únoru 2018 shodli, že pro nadcházející obecní volby vytvoří registrované politické hnutí. K tomuto rozhodnutí nás vedla nejen myšlenka stabilizace úspěšného projektu, ale především snaha o vyrovnání podmínek s ostatními soutěžícími subjekty. Zatímco KM muselo před každými volbami opakovaně žádat o podporu obyvatel Říčan v rámci podpisové petice, politické strany vstupovali do obecních voleb v Říčanech zcela automaticky.

Základním myšlenkou bylo vytvoření politického hnutí pouze s lokální působností ve volebním obvodu Říčany. Začátkem března 2018 jsme spustili sběr podpisů na petici podporující jeho vznik, která se setkala s mimořádným ohlasem veřejnosti. Již po necelých 90 dnech jsme tak mohli předložit na Ministerstvo vnitra návrh na vznik hnutí podpořený celkem 1 176 podpisy, jejichž naprostá většina pochází samozřejmě z Říčan! Politické hnutí Klidné město bylo úspěšně zaregistrováno 8. června 2018 a ihned se pustilo do příprav na nadcházející volby...

24/12/2014

Krásné Vánoce a šťastný nový rok!

Přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků po boku vašich blízkých a hodně úspěchů a splněných přání do nového roku!

12/10/2014

Říčany dál zůstávají klidným městem! :-)

Fantazie! Žádné jiné slovo nedokáže lépe popsat euforii ve volebním štábu Klidného města. Občané Říčan naprosto překonali naše nejtajnější přání a očekávání a svou volbou dali jasnou zprávu o tom, jak vnímají poslední čtyři roky práce zastupitelstva v Říčanech a jakým směrem chtějí své město dále rozvíjet. Pro Klidné město je to naprosto úžasné zjištění. Vědět, že kolem nás žije takové obrovské množství chytrých a aktivních lidí, kteří mají na společnou budoucnost svého města stejný názor!

Získat 14 mandátů z celkových 21, tedy celé 2/3, to je úžasný, neuvěřitelný výsledek, zároveň však obrovsky zavazující. Je před námi opět velká odpovědnost za správu našeho města. My se jí však, stejně jako v minulém období, nebojíme. Naopak, tentokrát moc dobře víme, co nás čeká. Kostlivci a pavouci ze všech skříní jsou vymeteni, město je skvěle nastartováno, včetně finančního zajištění. Slíbili jsme vám na příští čtyři roky skvělou projížďku. Tak nasedat, vyrážíme! :-)

10/10/2014

Komunální volby 2014 v Říčanech odstartovány!

Tak a je to tady. Starosta odstartoval KOMUNÁLNÍ VOLBY 2014! A jeho komentář? „Dlouho jsem přemýšlel, koho vlastně volit :-). Dokonce jsem v závěru kampaně po přečtení nejrůznějších pamfletů začal pochybovat o našem přínosu Říčanům. Pak jsem se ale podíval nazpátek na ty čtyři roky za námi. Opozice mlčela, my zásadně měnili tvář města. Nic jsme neukradli a slovo drželi. Po tom ohlédnutí jsem se oklepal, upevnil v mysli i srdci a hodil….:-) Rozhodne každý hlas! Hoďte to Klidnému městu!“  

09/10/2014

Druhý do party, aby se PRO ŘÍČANY nepřidal.

Předvolební koalice ANO a PRO ŘÍČANY se opravdu činí :-) Po mentálně o něco méně sofistikované internetové stránce ANO dostali občané Říčan další dárek v podobě tištěné verze prakticky téhož od developersko-koaličních partnerů PRO PRAHU (pardon PRO ŘÍČANY, vlastně SNK-ED!).

Nezávislý pozorovatel musí ocenit především timing vydání! Je vidět, že protřelý tým politických marketérů s podpásovými zkušenostmi z parlamentu a senátu České republiky opravdu umí plivnout špínu do tváře oponenta tak, aby si ji již nemohl setřít. Naštěstí investigativní žurnalisté z E15 neodhalili všechny naše hříchy – například ony pověstné půlnoční rituální tance nahých straníků u 50. rovnoběžky; poklad v podobě zlatých mincí se znakem města zakopaný v areálu CONTERA či tajnou doložku smlouvy se špeditéry projíždějícími skrz Říčany o tom, že musí každého straníka KM v případě potřeby zdarma přestěhovat! Nepraskla naštěstí ani tajná "Vláďova daň", která od příštího roku padne na všechny druhy kořenové zeleniny!

A co si z toho odnese normální občan Říčan? My doufáme, že hlavně zdravý rozum. Co byste také mohli věřit partě lidí, která nejenomže ukradne (pardon – bez zeptání si vypůjčí) jméno existujícího občanského sdružení (PRO ŘÍČANY) ze stejného města, ale vizuálně ho upraví a poladí tak, aby parazitovalo na mediální slávě dalšího sdružení z města jiného (PRO PRAHU). A k tomu všemu, protože nemá ani tu elementární odvahu (o slušnosti zde vůbec nemluvme) požádat své spoluobčany o důvěru – zda si vůbec přejí, aby kandidovala – v podobě PETICE (jako například Klidné město), napíše si na kandidátku dva členy celostátního hnutí SNK-ED. Čímž se tomu vyhne...

Udělejte si obrázek sami – papír snese všechno (a ten z vydavatelství E15 možná snad i více). My pro vás máme jednoduchou radu. Volte prostě toho, komu věříte :-)

03/10/2014

Férový předvolební boj v podání ANO? NE!

www.anolzemevricanech.cz aneb podívejte se, jak jednoduše a snadno se dají manipulovat veřejně dostupné údaje, abyste udělali z poctivého vedení města tým neschopných hlupáků.

Člověk se až zdráhá domýšlet, jak to vypadá někde nahoře, ve sférách té vysoké politiky, když tady u nás dole je možné kydat takový hnůj...

02/10/2014

Říčany a Vladimír Kořen slaví úspěch!

Nejenže jsou Říčany největším světovým městem na světě začínajícím na písmeno Ř, ode dneška mají i světoznámého starostu. Vladimír Kořen se stal jedním z nejzajímavějších inovátorů střední a východní Evropy!

E-aukce elektřiny a zemního plynu pro místní obyvatele už nejsou inspirací jen pro města v České republice. Polský časopis Res Publica, Mezinárodní visegrádský fond, firma Google a deník Financial Times v rámci projektu New Europe 100 challengers vybrali Vladimíra Kořena s e-aukcemi mezi 100 nejzajímavějších inovativních projektů střední a východní Evropy. Seznam inovátorů bude představen dnes na Evropském fóru nových idejí v Polsku. K estonským zakladatelům Skypu se tak přidal i říčanský starosta.

Podpořte nás, ať se Říčany mohou chlubit takovým starostou ještě alespoň další čtyři roky!

25/09/2014

Výlov Marvánku již tuto sobotu 27/9!

Revitalizace Marvánku dostala zelenou (i důležitou dotační vzpruhu), tak ji oslavme pěkně po staročesku – poctivým výlovem! Správný kapřík patří na talíř, ne do kapsy!

20/09/2014

Indiánské loučení s létem na 50. rovnoběžce

Již 20. ročník pochodu plného indiánských her a soutěží se koná se již dnes! Začíná se u koupaliště Jureček a pokračuje Říčanským lesem, můžete se těšit na indiánská týpí, koně, lukostřelbu, včelaře nebo plavbu na kánojích. Přijďte mezi 13:00 a 15.30. Na 50. rovnoběžce se můžete těšit i na malé překvapení.

18/09/2014

Fotbalový přátelák na nové umělce

Máme rádi fotbal a máme rádi Říčany! Na místě bývalého skateparku ve Strašínské je teď nové, víceúčelové hřiště. V neděli 21. září od 17:00 se zde utkají hráči Klidného města s FK Rado. Přijďte si s námi zafandit a podpořit svůj oblíbený tým!

26/08/2014

Šťastná sedmička pro Klidné město

Klidné město dostalo volební číslo 7! Pevně doufáme, že bude šťastná nejen pro KM, ale také pro celé Říčany!

23/08/2014

Začal letní festival Pohoda džez!

Festival, který se v našich hlavách zrodil v roce 2011. Saxofon a pohoda k Říčanům vždy patřily. Volte Klidné město, volíte svobodnou kulturu.

20/08/2014

V Říčanech kandiduje celkem 9 subjektů.

Konkurence je široká. Je ale zjevné, že kandidáti Klidného města nabízejí nejvyšší kvalitu v oblasti ekonomie, práva či komunikace. Pevně věříme, že voliči půjdou po kvalitě nabízených služeb. Můžete nám věřit.   

13/08/2014

Klidné město úspěšně zaregistrováno.

Petice Klidného města byla s více než 1200 podpisy přijata městským úřadem a jdeme do voleb!!! Děkujeme všem, kteří jste nám se zajištěním podpisů pomáhali...

04/08/2014

Vyrážíme opět do boje za lepší Říčany!

Kandidátka a petice odevzdána na Městský úřad v Říčanech! 21 kandidátů Klidného města vyráží do boje za lepší Říčany. Držte nám palce a pomozte získat co nejvíc přátel ze svého okolí pro naše uskupení. Rozhodne každý hlas.