Kandidáti KM do zastupitelstva

[sp_pruh_kandidati.png]
Hana Špačková

Mgr. Hana Špačková (4)

Místostarostka, pedagog, zakladatelka centra volného času Mraveniště, 51 let

Chci potkávat spokojené sousedy, přátele a hlavně šťastné děti, na jejichž plnějším a lepším životě v Říčanech mám tu čest se již dlouho podílet. Naše město miluji!

Říčany jsou mým osudem. Ve 12 letech, kdy jsem se do tohoto města se svými rodiči přistěhovala, jsem netušila, jak si ho zamiluji a jak se říká, „srostu s ním“. Myslím, že Říčany znám, jako bych se tu narodila. Ráda se podílím na strategických a zásadních změnách ve prospěch zde žijících obyvatel, ale nejen to. Všechno, co se zde děje, mne velmi zajímá, mám stále nutkání vymýšlet a podporovat dobré nápady a přispět i k malému vylepšení kvality života říčanských občanů. Osudem se mi také staly děti a jejich výchova a vzdělávání. Velmi se mne jako pedagoga dotýká stále nedůstojné odměňování učitelů, na srdci mi leží i kvalita a podmínky pro vzdělávání ve všech našich mateřských i základních školách. Doposud jsem se na radnici soustředila právě na oblast školství – výchovy a vzdělávání a snažila se přispívat jako zástupce zřizovatele ke zlepšení podmínek jak pro říčanské děti, tak pro učitele. I nadále bych se ráda podílela na zkvalitňování našich škol a školek. Za třetí je můj život spjatý s kulturou, a to nejen v našem městě. Snažím se aktivně spolupracovat s muzeem, knihovnou, kulturním centrem, s neziskovými i se sportovními organizacemi a společně a v těsné spolupráci připravovat kulturní pořady pro naše občany. Tato práce mne velmi baví a naplňuje. Zvláště ráda spolupracuji s mými kolegy z Klidného města, s kterými jsem našla „společnou řeč“, porozumění a „stejnou notu“ již před osmi lety. A to partnerství stále skvěle funguje, stále máme spoustu nápadů a chuť společně a „vášnivě“ pracovat pro Říčany.

V Říčanech žiji od roku 1979, mám 3 děti (Veronika 28, Petr 20 a Jakub 14 let). Žiji s partnerem Jiřím již 15 let (můj manžel Pavel zemřel na zákeřnou nemoc). Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy. V základním školství se aktivně pohybuji již 33 let během nichž jsem nasbírala nemálo zkušeností. Působila jsem na 1. i 2. ZŠ v Říčanech. Před 19 lety jsem s manželem založila Mraveniště, centrum volného času, které funguje dodnes a nabízí mnoho zájmových kroužků pro děti. Ve volném čase nejraději cestuji nejen po Čechách, ale i po celém světě, jsem vášnivou čtenářkou historické literatury. Další vášní je má zahrada a moje květiny.

< Zpět