Kandidáti KM do zastupitelstva

[sp_pruh_kandidati.png]
kandidati_big/jan_kuznik_2022_detail.png

Ing. Jan Kužník

PR manažer, publicista, zastupitel,
45 let

V Říčanech žijeme spokojeně už pět generací. Udělám vše, aby to tak cítili i moji pravnuci.

Moje první setkání s říčanskou radnicí proběhlo v roce 1983 (jsem ročník 1976), kdy jsem se coby „nebojácný“ prvňáček soudružky úřednice dotázal, kdy bude v Říčanech plavecký bazén. Bylo to v plánu tehdejší (sedmé) pětiletky. A skutečně, stačilo počkat jen nějakých třicet let a díky změně poměrů jsme se já i můj nyní pětiletý syn, dočkali.

Moje rodina žije v Říčanech od roku 1926. Spokojeně. A posledních osm let snad ještě spokojeněji. Myslím na to při ranním běhání, když se snažím rozpohybovat v jedné z lesních tělocvičen, připomenu si to s Jáchymem při cestě do školky na novém širokém a bezpečném chodníku, ale i třeba na pivním festivalu ve stínu lip na zrekultivované Lázeňské louce. Nepovažuji za samozřejmost, že žiji ve městě, které pro své občany otevře novou knihovnu ve skvostně zrekonstruovaném novobarokním domě v centru města. Jistě tam mohly být kanceláře nebo nějaký komerční projekt. Je tam však knihovna pro každého. Jako inženýr v oboru technologie zpracování odpadu dovedu ocenit, jak zodpovědně se město staví i k této nelehké problematice.

Po účinkování na Ministerstvu životního prostředí se již řadu let živím jako šéfredaktor vědeckotechnologického online magazínu. Nyní bych se rád stal i součástí týmu, který už osm let dělá vše pro to, aby se tady v Říčanech ŽILO. Stále je co zlepšovat, třeba místní hromadnou dopravu. Nebo rychlonabíječku na elektromobily tady ještě nemáme.

< Zpět