Kandidáti KM do zastupitelstva

[sp_pruh_kandidati.png]
kandidati_big/michal_anelt_2022_detail.png

Mgr. Michal Anelt (7)

Grafický designér, kreativní ředitel,
radní města Říčany, 46 let

Veřejný prostor je jedinečné místo nás všech. Chraňme ho!

Nemám rád to věčné nadávání a žvanění rozumbradů nad půllitrem čehokoli – lhostejno zda na lokální či celostátní úrovni. Každý by všechno udělal lépe, jinak, ... Nakonec neudělá nikdy nikdo nic, jen těch půllitrů přibývá. Zvednou zadek ze židle bývá to nejtěžší. I mně to trvalo. Ale nechci se nechat vodit za ruku, tím méně pak za nos. A jsem rád, že to tak nevidím sám.

Je skvělé vidět kolem sebe pracovité lidi, kteří žijí pro své město! Věřím v občanskou společnost a za posledních 12 let jsem se díky Klidnému městu přesvědčil, že správa vlastního města může fungovat – bez prázdných hesel, bez překřikování a demagogie. Záleží mi na tom, jak Říčany vypadají. Jak se spravují svůj majetek, jak zvelebují veřejný prostor. 10 pracuji pro město ve správní radě MAKSe. Bez nároku na honorář, pro vlastní dobrý pocit! Poslední čtyři roky jsem pak působil jako zastupitel a od konce roku 2020 jako radní. Chci, aby Říčany se svými občany dobře a kvalitně komunikovaly, aby byly ostatním městům příkladem v estetice veřejného prostoru.
 

Před čtrnácti lety jsme s manželkou zvolili Říčany za nový domov pro nás a hlavně pro naše děti. Ne náhodou. Dětství jsem prožil v pražské Krči a na chatě na Sázavě, letní prázdniny jsem trávil nedaleko u babičky ve Štěrboholích. Po gymnáziu jsem vystudoval teoretickou ekonomii na Fakultě sociálních věd UK. A ač to bylo pro mne pět velmi podnětných let, profesně mne to vždy táhlo k něčemu tvůrčímu. Vyrazil jsem tedy za svým snem stát se grafickým designérem. Po deseti letech sbírání cenných rad a zkušeností jsem se jednoho rána postavil na vlastní nohy a už na nich zůstal. A tak nějak mimochodem kolem mne vyrostlo grafické studio se zajímavými klienty a ještě zajímavějšími a inspirativními kolegy. To nejdůležitější, co jsem si z těch posledních dvaceti profesních let vzal, je poznání, že i když jste sebedokonalejší solitér, nejlepších výsledků dosáhnete pouze jen jako tým.

< Zpět