Kandidáti KM do zastupitelstva

[sp_pruh_kandidati.png]
Michal Anelt

Mgr. Michal Anelt (10)

Grafický designér a šéf studia,
člen Unie grafického designu, 42 let

Tlacháním v hospodě u piva ještě nikdy nikdo nic nedokázal!

Štve mě to věčné žvanění rozumbradů, že oni by vše udělali lépe a jinak. Lhostejno zda na lokální či celostátní úrovni. Nakonec neudělají nikdy nic... Nechci se nechat vodit za ruku, tím méně pak za nos. A jsem rád, že tento názor nesdílím sám. Je skvělé vidět kolem sebe pracovité lidi, kteří žijí pro své město! Věřím v občanskou společnost a za posledních osm let jsem se díky Klidnému městu přesvědčil, že správa vlastního města může fungovat – bez prázdných hesel, bez překřikování a demagogie. Záleží mi na tom, jak Říčany vypadají. Již šest let pracuji pro město ve správní radě MAKSe. Bez nároku na honorář, pro vlastní dobrý pocit! Chci, aby Říčany se svými občany dobře a kvalitně komunikovaly, aby byly ostatním městům příkladem v estetice veřejného prostoru.

Dětství jsem prožil v pražské Krči a na chatě na Sázavě. Před deseti lety jsme s manželkou zvolili Říčany za náš nový domov. Ne náhodou – jsou přesně uprostřed mého dětství a já si moc přeji, aby byly šťastným domovem i pro mé děti.

Po gymnáziu jsem vystudoval teoretickou ekonomii na Fakultě sociálních věd UK. A ač to bylo pro mne pět velmi podnětných let, profesně mne to vždy táhlo k něčemu tvůrčímu. Vyrazil jsem tedy za svým snem a stal se grafickým designérem. Po deseti letech sbírání cenných rad a zkušeností jsem se jednoho rána postavil na vlastní nohy a už na nich zůstal. A tak nějak mimochodem kolem mne vyrostlo grafické studio se zajímavými klienty a ještě zajímavějšími a inspirativními kolegy. To nejdůležitější, co jsem si z těch posledních dvaceti profesních let vzal, je poznání, že i když jste sebedokonalejší solitér, nejlepších výsledků dosáhnete pouze jako tým.

< Zpět