Kandidáti KM do zastupitelstva

[sp_pruh_kandidati.png]
kandidati_big/michal_anelt_2022_detail.png

Mgr. Michal Anelt (7)

Grafický designér, kreativní ředitel,
radní města Říčany, 46 let

Veřejný prostor je jedinečné místo nás všech. Chraňme ho!

Nemám rád to věčné nadávání a žvanění rozumbradů nad půllitrem čehokoli – lhostejno zda na lokální či celostátní úrovni. Každý by všechno udělal lépe a jinak. Ale nakonec neudělá nikdy nikdo nic. Zvednou zadek ze židle bývá to nejtěžší. I mně samotnému to trvalo. Ale nechci se nechat vodit za ruku, tím méně pak za nos. A jsem rád, že s tímto pohledem nejsem sám.

Je skvělé vidět kolem sebe pracovité lidi, kteří žijí pro své město! Věřím v občanskou společnost a za posledních 12 let jsem se díky Klidnému městu přesvědčil, že správa vlastního města může fungovat – bez prázdných hesel, bez překřikování a demagogie. Záleží mi na tom, jak Říčany vypadají, jak spravují svůj majetek, jak zvelebují veřejný prostor. 10 pracuji pro město ve správní radě MAKS. Bez nároku na honorář, pro vlastní dobrý pocit! Poslední čtyři roky jsem pak působil jako zastupitel a od konce roku 2020 jako radní. Prioritou pro mne zůstává, aby Říčany se svými občany dobře a kvalitně komunikovaly, aby byly ostatním příkladem v estetice veřejného prostoru.

Před čtrnácti lety jsme s manželkou zvolili Říčany za nový domov pro nás a naše děti. Ne náhodou. S tímto krásným krajem jsem spjat od dětství – z pražské Krče, z naší chaty na Sázavě nebo od babičky ve Šterboholích to bylo vždy jen kousek. Po gymnáziu jsem vystudoval teoretickou ekonomii na Fakultě sociálních věd UK. A ač to bylo pro mne pět velmi podnětných let, profesně mne to vždy táhlo k něčemu tvůrčímu. Vyrazil jsem tedy za svým snem spojit svůj profesní život s grafickým designem. Po deseti letech sbírání cenných rad a zkušeností jsem se pokusil postavit na vlastní nohy, a už na nich zůstal. A tak nějak mimochodem kolem mne vyrostlo grafické studio se zajímavými klienty a ještě zajímavějšími a inspirativními kolegy. To nejdůležitější, co jsem si z těch posledních téměř pětadvaceti let vzal, je poznání, že i když jste sebedokonalejší solitér, nejlepších výsledků dosáhnete pouze pokud dokážete pracovat jako tým.

< Zpět