Kandidáti KM do zastupitelstva

[sp_pruh_kandidati.png]
kandidati_big/sona_mikesova_2022_detail.png

Soňa Mikešová (10)

Specialistka řízení rizik, 41 let

Chci žít ve městě, které je řízeno aktivními a poctivými občany se zájmem o společné hodnoty.

V Říčanech jsem od narození. Vychodila jsem Bezručku a místní státní gymnázium. Od mládí mě zajímala politika, a tak jsem vystudovala politologii a mezinárodní vztahy na FSV UK v Praze. Až do roku 2014 jsem politiku jen sledovala. Tehdy, po narození první dcery a úspěchu Babiše ve sněmovních volbách, jsem si řekla, že se zapojím aktivně a vstupila k Zeleným, kde jsem šťastně až dosud a nadále s nimi chci zůstat. Tyto komunální volby jsme se ale jako říčanští Zelení dohodli, že mým prostřednictvím podpoříme Klidné město. 

 

Děláme to s čistým svědomím a vědomím toho, že pro dobrý rozvoj Říčan není lepší volba. Sama si moc dobře pamatuji, jak v 90. letech začaly jako houby po dešti rašit na polích rodinné domy, v nultých letech řadové domy a nakonec i bytové domy. Jistěže každé město se musí rozvíjet a i Říčany mají svůj potenciál růst. Jde ale o to jak rostou. Zda-li je to kobercová zástavba bez infrastruktury, nebo kvalitní růst navázaný na rozvoj dopravy, školství, zdravotnictví. 

 

Za 12 let na radnici zástupci Klidného města prokázali, že chápou jak město rozvíjet ku prospěchu stávajících i nových obyvatel, tak aby rozvoj nebyl na úkor zeleně, dostupnosti služeb a celkové kvality života. Jsem ráda, že v těchto volbách mohu posílit kandidátku Klidného města a v budoucnu, ať už v zastupitelstvu nebo jen jako pokračování dosavadní spolupráce, budu moci pracovat na zlepšení kvality života nás všech v Říčanech a okolí. 

 

Ráda bych, aby Říčany byly pro další obce inspirací při péči a rozšiřování zelených ploch ve městech, abychom se zabývali tím, jak hlavně starým občanům a malým dětem zpříjemnit a ulehčit život ve sluncem rozpálených ulicích, jak zelení odstínit emise ze silniční dopravy a jak pro nás všechny udělat Říčany krásnější a odolnější.

< Zpět