Novinky

22/09/2014

Tradiční Indiánské loučení s létem, tentokrát na slavnostně otevřené 50. rovnoběžce

V sobotu 20. září proběhl jubilejní 20. ročník říčanského pochodu. Akci tradičně pořádalo Mraveniště pod vedením místostarostky Hanky Špačkové. Na stejný den bylo současně naplánováno slavnostní odhalení 50. rovnoběžky za přítomnosti všech, kdo se na projektu podíleli, včetně sochaře Zdeňka Hůly, autora žulového monumentu představujícího procházející rovnoběžku. Klidné město se na organizaci akce také podílelo.

Start pochodu byl na Jurečku, trasa vedla Říčanským lesem a vracelo se kolem 50. rovnoběžky zpátky na koupaliště. Pro děti byly připraveny tematické atrakce, hry a soutěže. My jsme měli na starosti dvě stanoviště. První bylo přímo na 50. rovnoběžce, kde si každý, kdo kolem nás prošel, mohl sám přestřihnout pásku a 50. rovnoběžku tak otevřít. Na památku je u přestřihávání starosta Vláďa Kořen vyfotografoval. Pro dospělé byl připraven burčák a pro děti se o pár metrů dál, v našem druhém stánku, smažily indiánské rýžové placičky.

Sobotní akce se zúčastnilo téměř 400 lidí. Počasí ale bohužel nepřálo, start byl ve 13:00 a už kolem třetí hodiny se rozpršelo natolik, že se některé připravené atrakce a hry musely zrušit. Ve čtyři hodiny jsme měli náš stánek z padesáté sklizený a pod stanem druhého stánku s placičkami jsme čekali na poslední odvážlivce, kteří to nevzdali a pochod došli až do konce.

Ani špatné počasí nám ale náladu nezkazilo a podle vašich ohlasů soudíme, že i vy jste si akci užili.

< Zpět