Novinky

23/09/2014

Fotbalový přátelák na umělce ve Strašínské

Plánovaný nedělní fotbalový mač se kvůli špatnému počasí málem neuskutečnil. Nakonec se ale sešlo několik fanoušků i pár hráčů. Aby bylo proti komu hrát, opustil David Michalička kluky v barvách Klidného města (Vláďa Kořen a Milan Šafránek) a z několika kolemjdoucích teenagerů si sestavil vlastní tým. Klidné město posílil ještě Petr Auředník, také kandidát, a pár dalších kamarádů, kteří přicházeli ještě v průběhu zápasu. Nakonec jsme tak na hřišti viděli celkem 13 hráčů. Aby Davidův tým nebyl v nevýhodě kvůli nízkému věkovému průměru, bylo odsouhlaseno s těsným výsledkem 7:6, že jeho tým může mít o hráče navíc.

Věková převaha se zezačátku jevila jako výhoda, po prvním poločase vedl tým Klidného města 4:1. Zkušení hráči ví, že se každý úspěch musí patřičně oslavit, a tak radost z vedení nad přesilou poctivě zapíjeli burčákem :-)

Jako bychom ale nevěděli, jak dopadne souboj mezi Goliášem a Davidem. I tentokráte se mládí a obratnost ukázalo býti předností, a tak fotbalově zkušenější teenageři spolu s Davidem (a za velké pomoci Tomáše Havlíka, který do jejich týmu přestoupil) porazili tým Klidného města 10:6.

< Zpět